Obrázek článku Soustředění v Kateřinicích

Přečtěte si reportáž o víkendovém soustředění Basového G 14.–16. února 2020. 

Dne 14. 2. 2020 jsme se s Basovým G vydali na soustředění do Kateřinic. Zpočátku jsme se obávali, že bude malá účast, jelikož na autobusovém nádraží ve Valašském Meziříčí se nás sešla malá skupinka. Naštěstí se naše obavy nepotvrdily a postupně se nás sjelo dost na to, abychom si kvalitně zazpívali. Jeli jsme přes vesnici Ratiboř s přestupem na druhý autobus do Kateřinic, poté jsme šli asi 1 km pěšky.

Bylo mi jasné, že se z tohoto soustředění vyklube příjemný víkend strávený s přáteli. Když jsme dorazili na místo, tedy do Dětského bezbariérového centra Březiny, my, nováčci ve sboru, jsme byli překvapeni příjemným ubytováním uprostřed krásné klidné přírody. Celé středisko na mne zapůsobilo velmi výjimečně. Je jako stvořené pro účel naší výpravy, pomyslel jsem si. Celý pobyt odpovídal mému prvnímu dojmu.

Okolo 16:00 jsme se ubytovali a posvačili. Během odpoledne začali přijíždět další členové sboru a kolem 17:00 jsme se sešli na první zkoušku v tomto útulném prostředí. Když večer skončila tato docela náročná zkouška, všem bylo jasné, že už bude následovat jen příjemný odpočinkový večer. Když se většina odebrala za svou zábavou, bylo pro mě odměnou zazpívat si s klavírním doprovodem naší paní sbormistryně píseň Love Of My Life.

Sobota a neděle proběhla v podobném duchu. Soustředili jsme se opět na klasický tréning repertoáru pro nadcházející soutěže a koncerty. Všichni si uvědomujeme, jak tyto akce organizované naší sbormistryní jsou důležité, i když rovněž náročné. Tím jsou podmíněny úspěchy na soutěžích. Jsem rád, že jsem se tohoto soustředění zúčastnil. Pro mě, jako začátečníka, to mělo inspirativní význam a budu se těšit na další akce našeho sboru, Basového G.

Adam Kubját, 1. A

 
Fotografie (11)