Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

Husova 146,
757 37 Valašské Meziříčí
Kontakt:
Kancelář školy (7—15.30 hod.):
Ing. Milena Fujdiarová
tel., fax: 571 612 311

tel. ředitelství: 605 184 116
e-mail: info@gfpvm.cz
Ředitel školy:
Mgr. Mojmír Zetek
Zástupce statutárního orgánu:
RNDr. Eva Jirásková
Zástupce ředitele:
Mgr. Monika Hlosková
Zřizovatel:
Zlínský kraj se sídlem ve Zlíně
tř. T. Bati 21, 760 01 Zlín
IČO:
ID datové schránky:
4xqnazg
Resortní identifikátor školy (RED-IZO):
Číslo účtu:
2201022424/2010
Adresa elektronické podatelny:
sekretariat@gfpvm.cz
Budova školy v zimě
Chemická laboratoř
Chodba
Tělocvična
Učebna fyziky
Pohled do vestibulu

Výuka na Gymnáziu ve Valašském Meziříčí probíhá ve dvou učebních programech – čtyřletém a šestiletém cyklu. Školu navštěvuje ve školním roce 2017/2018 413 studentek a studentů. Hlavním cílem školy je příprava žáků ke studiu na různých typech vysokých škol, tudíž jsme gymnáziem zaměřeným všeobecně. Svou profesní orientaci začínají studentky a studenti realizovat ve 3. ročníku volbou dvou tzv. seminářů (volitelné předměty přírodovědné, společenskovědné i jazykové). Ve čtvrtém ročníku pak volí semináře čtyři. Naše škola je připravena poskytnout vzdělání i studentům se specifickými vzdělávacími potřebami.

Vize rozvoje školy
V roce 2016 Gymnázium Františka Palackého oslavilo 145. výročí založení, přesto chceme být školou pro 21. století, školou s rovnými příležitostmi pro všechny žáky. Úspěšná je koncepce všeobecného vzdělávání s možností profilace pomocí volitelných předmětů, důraz klademe na aktivní zvládnutí obou cizích jazyků a IT dovedností.
Je nezbytné, aby absolventi byli vybavení nejen dostatečnými odbornými vědomostmi a dovednostmi, ale i morálními hodnotami Evropana 21. století, mezi něž patří slušnost, tolerance, národní hrdost.
Škole chybí vlastní venkovní hřiště a malá tělocvična, ale také odpočinkové prostory pro žáky, pro jejich samostudium v odpoledních hodinách. Existují studie, které počítají s vytvořením těchto prostor společně s informačním a studijním centrem a učebnou IT v půdní vestavbě. Náklady na vestavbu se pohybují v řádech desítek milionů korun, které není lehké získat.
Je neoddiskutovatelné, že škola 21. století musí přijímat podněty ze zahraničí. Kromě poznávacích zájezdů do Velké Británie, Rakouska a na Slovensko, budeme pokračovat ve výměnných pobytech žáků v kooperaci s francouzským lyceem v Rennés a gymnáziem v německém Mettingenu. Možnost strávit čas v cizině, poznávat jinou kulturu, mentalitu a komunikovat s vrstevníky je nenahraditelná.
Již delší dobu spolupracujeme s Masarykovou univerzitou a Univerzitou Palackého, tuto činnost je nutno dále rozvíjet přednáškami, exkurzemi a semináři pro učitele i žáky a hledat další partnerské VŠ. Kromě kvalitní výuky všech žáků je žádoucí pokračovat v práci s talentovanými jedinci prostřednictvím soutěží, olympiád, SOČ, projektů. Zájemcům o daný obor lze pomoci rychleji se zorientovat ve stylu odborné práce, zprostředkovat návštěvy vědeckých pracovišť, snažit se využít možností stáží na vysokých školách. Rádi bychom zapojili do tohoto procesu také naše absolventy.
Vycházíme z koncepce rozvoje školství Zlínského kraje a ministerstva školství. Chceme být otevření a vytvářet přátelské a inspirativní prostředí pro všechny, kteří jsou se školou spjati. Naší vizí je, aby žáci Gymnázia Františka Palackého byli na škole rádi a byli na ni hrdí.
Hlavním úkolem je vybavit naše žáky takovými kompetencemi, aby byli připraveni na studium vysoké školy či jiného typu terciárního vzdělávání a pro občanský život. Chceme vytvářet přiměřeně náročné, ale i motivující prostředí, kde si žáci osvojí ty důležité vědomosti, dovednosti a postoje, které budou využívat v životě. Naším cílem je naplnit školní moto – aby žáci vzdělání a moudrost nejen získávali, ale i všestranně a celoživotně uplatňovali.

Mgr. Mojmír Zetek, ředitel školy
Dopravní spojení

Autobus

Autobusová stanice se nachází cca 10 minut chůze od školy.

MHD

Asi 150 metrů od gymnázia se nachází zastávka MHD Valašské Meziříčí, stan.MHD u náměstí.

Vlak

Do školy z vlakového nádraží dorazíte po patnáctiminutové chůzi.

Auto

Na mapě jsou vyznačena blízká parkoviště.

Školská rada ustavena 5. 12. 2005
Školní sportovní klub Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí
založen 1. 9. 2000
Mgr. Monika Hlosková - předseda