Obrázek článku Sbor Basové G se připravuje na Adventní a Vánoční koncerty

Poslední listopadový víkend jsme se s naším pěveckým sborem vypravili do Bělotína.

Na zdejší základní škole je výborné zázemí pro různé hudební aktivity, proto sem pravidelně jezdíme na soustředění. V hudebně se roztáhneme s nástroji a notami, ve třídě výtvarné výchovy si rozložíme matrace na spaní a osobní věci. A pak už střídáme pěvecké snažení s kuchařským uměním, kde si musíme vystačit s rychlovarnou konvicí a mikrovlnkou. Naštěstí je možnost občas vyzkoušet i teplá jídla v místní restauraci „U Žida“.

A co tedy bylo náplní tohoto pěveckého víkendu? Pod vedením naší sbormistryně Jany Krchákové jsme hlavně připravovali repertoár na předvánoční koncerty. Se zlepšením naší hlasové techniky nám pomohla její dcera Zuzana, která studuje a učí sólový zpěv, a je tedy naší hlasovou poradkyní. Nechyběli ani další vysokoškoláci a absolventi, čili naši bývalí členové a dodnes velké pěvecké opory. Nechybělo osobní volno, ale také společné hry, procházky a prozpěvování s kytarou. Akci jsme ukončili v neděli dopoledne malým vystoupením v kostele sv. Jiří, který stojí hned vedle školy. A pak už rychle na vlak, abychom si dali oběd už doma.

Také na pravidelných sborových zkouškách se připravujeme na naše prosincové koncerty:

ADVENTNÍ KONCERTRožnově pod Radhoštěm v neděli 20. 12. od 14:00 v Kostele Všech svatých.

VÁNOČNÍ KONCERT ve Valašském Meziříčí v úterý 22. 12. od 18:00 v Kostele Nanebevzetí Panny Marie (pro studenty a profesory naší školy zpíváme tamtéž i dopoledne od 10:30).

Všechny, kteří se chtějí v předvánočním čase potěšit hudbou a příjemnou atmosférou, srdečně zveme!

členové sboru Basové G