Obrázek článku Soustředění a nahrávání sboru Basové G

Únorové soustředění pěveckého sboru Basové G v Dřevohosticích bylo zároveň přípravou na nahrávání CD.

O víkendu 8–10. února jel pěvecký sbor Basové G na soustředění do Dřevohostic. Sbor trénoval písně na plánované nahrávání CD a na soutěže, kterých se zúčastní v letošním roce. Po příjezdu v pátek odpoledne byli zpěváci ubytováni na faře u místního kostela. Ubytování bylo pohodlné a zpříjemňovalo pobyt na celém soustředění. Přestože se soustředění odehrávalo spíše v chladných dnech, většina zpívajících nebyla nachlazená, a tak se mohli všichni v pořádku soustředit na zpěv a hlasovou techniku. Především se cvičily písně určené na nahrávání. Sobota byla nejproduktivnější, protože hlasy ještě nebyly unavené a bylo nejvíc času na cvičení. V neděli už se cvičilo jenom dopoledne a odpoledne se po příjemném víkendovém soustředění sbor vrátil zpět do Valašského Meziříčí. Za celý víkend sbor odvedl obrovské množství práce. A soustředění by se dalo považovat zatím za nejlepší v roce.

Nahrávání repertoáru sboru Basové G proběhlo hned následující víkend, tedy 15. a 16. února. Jako akusticky vhodný prostor posloužila kaple Speciálních škol pro neslyšící. Spolupráce se zvukovým technikem Petrem Bazelem se osvědčila už při nahrávání předchozích tří CD našeho sboru, proto jej sbor opět pozval. Novinkou byla zvuková režie Josefa Surovíka, vynikajícího zlínského sbormistra. V přátelské atmosféře inspiroval naši sbormistryni i celý sbor k podání co nejlepšího výkonu. Budeme se těšit na další spolupráci s těmito profesionály i na nové CD Basového G.

Oliver Klinkovský, 1. A

 
Fotografie (10)