Obrázek článku Vítězství v krajském kole přespolního běhu

Naši studenti a studentky vyhráli a postupují do celostátního kola

Dne 3. 10. se parta nadšených běžců z našeho gymnázia sešla na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí. Čekala je totiž cesta do Bystřice pod Hostýnem, kde se toho dne odehrávalo krajské kolo přespolního běhu. Nálada byla již po cestě značně uvolněná. Po příjezdu nás čekala prezence a seznámení s harmonogramem. Při čekání na start naší kategorie se nám podařil dát fotbalový míč do basketbalového koše hlavičkou pozadu, což zvedlo morálku celého týmu. Konečně nadešel čas startu. V naší kategorii startovaly holky spolu s kluky, avšak o 2 minuty později. Trať byla kopcovitá a náročná, avšak nikdo z celého týmu si nezvrtl kotník. Po vyvěšení výsledkové listiny jsme se dozvěděli úžasnou zprávu – kluci i holky zvítězili! Tobiáš Skýpala, Petr Daniš, Anna Bajzíková a Vendula Kociánová navíc získali i individuální ceny. Těšíme se na celostátní kolo, které proběhne ve čtvrtek 17. 10. v Pardubicích.