Obrázek článku Juniorský maraton 2019

Po několika letech neúčasti zavítali naši běžci na tradiční maratonskou soutěž do Zlína.

Ve středu 24. dubna se tým GFPVM Cheetahs složený z žáků prvního, druhého a třetího ročníku vydal do Zlína. Jednalo se o krajské kolo Juniorského maratonu pořádaného organizací RunCzech. Závod probíhal jako štafeta 10 běžců, při níž každý bežel 4,2 kilometru. Událost proběhla na zlínském náměstí Míru, na 600 metrovém okruhu.

Závodu se účastnilo 11 týmů z celého Zlínského kraje. Podmínky byly nejdříve větrné, ale později se vyčasilo a začalo svítit Slunce, což pro některé závodníky nebylo příjemné. Zvítězilo družstvo z GJŠ Zlín, naši studenti doběhli na sedmém místě s celkovým časem 3 hodiny 4 minuty a 1 sekundy.