Obrázek článku Republikové finále OV v Brně

2. – 4. 9. 2020 se konalo republikové finále soutěže Odznak všestrannosti – Sazka olympijský víceboj. Skvěle reprezentovala naši školu studentka 2. E Barbora Machová.

Barbora mezi 20 startujícími dívkami své věkové kategorie obsadila v celkovém umístění krásné 8. místo se ziskem 7 489 bodů.

Soutěžilo se v 10 disciplínách. Bára si nejvíce věřila v přeskocích přes švihadlo, kde dokázala „protočit“ tenké lanko 343x během 2 minut a porazila celkovou vítězku své kategorie o 18 přeskoků. V silových disciplínách měla opravdu natrénováno. Ve dvou minutách zvládla 124 kliků (3. místo), 113 lehů-sedů (4. místo), 65 shybů (6. místo). Naopak hody míčkem a medicinbalem sama označila za své slabiny a výsledkově to opravdu potvrdila.

Závěrečný kilometr bolel stejně, jako u atletických desetibojařů jejich poslední disciplína. Bára v čase 3:44 se umístila na pěkném 5. místě.

Na třídenní akci se sjelo 39 smíšených družstev a hodně jednotlivců. Akce měla bohatý doprovodný program, pořadatelskou podporu od Armády ČR a Policie ČR a motivační pro všechny byla přítomnost úspěšných olympioniků. Nejznámější i pro mladé sportovce byla kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Celým sportovním utkáním se neslo heslo důležité ve sportu i v životě – fair play!

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde a fotografie najdete kromě přílohy této zprávy také na webu soutěže.