Obrázek článku Skvělý úspěch Adama Vrabce ve finále Ekonomické olympiády 2021

Dne 9. června 2021 proběhlo online finále Ekonomické olympiády, do kterého postupuje na základě výsledků v krajských kolech 50 nejlepších studentů a studentek z České republiky.

A letos v něm nechyběl reprezentant naší školy, student 5. E Adam Vrabec. Paráda! A aby toho nebylo málo, Adam postoupil i do tzv. superfinále, ve kterém 10 nejlepších soutěžících po vyhodnocení písemné části prezentuje vylosované téma před odbornou porotou. Ani v tomto souboji nejlepších z nejlepších se Adam neztratil a obsadil 9. místo! Když vezmeme v potaz, že se letošního ročníku zúčastnilo celkem 15 552 studentů z 339 škol, o obrovském úspěchu Adama Vrabce není pochyb. Srdečně gratulujeme!

Doufáme, že Adam bude příkladem pro studenty naší školy a do příštího ročníku se jich zapojí co nejvíce.

Ekonomickou olympiádu organizačně zajišťuje Institut ekonomického vzdělávání z.ú. (INEV) a je zaštítěna MŠMT a ČNB. Garantem je Institut ekonomického vzdělávání. Správní rada institutu se skládá z ekonomů z ČNB a VŠE. Ekonomická olympiáda má podporu České bankovní asociace (ČBA), České asociace pojišťoven (ČAP), Asociace krajů České republiky (AKČR) a Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd (Občankáři).

 

Mgr. Dalimil Krejčíř