Obrázek článku Výsledky Studentských prezidentských voleb 2022 na naší škole

V pondělí 12. 12. 2022 proběhlo na naší škole první kolo Studentských prezidentských voleb – projektu, který realizuje společnost Člověk v tísni a je součástí vzdělávacího programu Jeden svět na školách.

Možnost vyzkoušet si účast ve volbách měli všichni studenti starší 15 let, kteří vybírali z devíti prezidentských kandidátů. Volební komise pracovala ve složení Zuzana Bocková, Kateřina Kelárková a Rozálie Tománková (všechny ze třídy 5. E).

A jak to tedy dopadlo? Zde jsou výsledky:

•         Počet oprávněných voličů (studenti starší 15 let):            354

•         Počet odevzdaných platných hlasů:                                    157

•         Volební účast:                                                                       44,35 %

V případě, že v prvním kole reálných voleb nebude budoucí hlava státu zvolena a bude se konat druhé kolo, budeme pořádat i druhé kolo Studentských prezidentských voleb. To je naplánováno na 18. a 19. 1. 2023.

Oficiální celkové výsledky voleb, které proběhly na 515 středních školách, naleznete na webových stránkách.

Více o projektu Studentské volby najdete zde

 

Mgr. Dalimil Krejčíř