Obrázek článku Adaptační kurz 1. A

Adaptační kurz vyšel na výbornou, vše ve shrnutí Venduly Rapantové a Anety Strnadové…

Dne 4. 9. 2023 jsme se společně jako nová třída 1. A vydali na adaptační kurz na Soláň do Penzionu Lúka. Absolvovali jsme velice drsnou, ale také záživnou cestu narvaným autobusem, a i když si někteří z nás trošku zašli, nakonec jsme všichni dorazili na penzion v pořádku. Po ubytování, obědě a menší pauze jsme se hned vrhli na seznamovací aktivity. Jednou z nich bylo i rozdělení na skupiny a poté následná obchůzka po okolí, při které jsme museli plnit úkoly. Tato aktivita byla velice zajímavá a troufáme si říct, že pro některé i mírně náročná, ale měli jsme skvělou podporu od paní profesorky Mikulcové a našeho pana třídního. Po této aktivitě jsme byli všichni dosti unavení, a tak následovala krátká pauza. Večer bylo opékání, při kterém jsme narazili na menší problém v podobě pouhých dvou vidlic na opékání pro 33 lidí. Tento problém však velice rychle vyřešili detektivové naší třídy, když zbylé vidlice našli pohřbené v zemi. Po této akci jsme se všichni sebevědomě odebrali do svých pokojů a šli spát.

Na druhý den ráno jsme se v 7:30 SKORO všichni setkali na hřišti, kde následovaly další poněkud zmatené a trochu zamotané poznávací aktivity. Když už jsme se konečně rozmotali, šli jsme se nasnídat a pak následoval velice těžký úkol v podobě sestavení třídních pravidel. Nakonec se všichni shodli a pustili jsme se do výroby našich velice kreativních a především povedených záchranných modelů padáků pro vajíčka, která pak byla pouštěna z druhého patra. Tato vajíčka jsme po celou dobu ochraňovali jako vlastní a rozhodně žádné nebylo rozbito ještě před tímto pokusem😉. Po smutném, ale rychlém rozloučení s jedním vajíčkem, které tento pokus bohužel nepřežilo, a krátkém shrnutí adaptačního kurzu, jsme se odebrali na autobus a jeli domů.

Tímto náš výlet skončil, chtěli bychom velice poděkovat celé naší třídě, panu profesoru Korábečnému a paní profesorce Mikulcové za skvělý a velmi užitý adapťák.

 

#1.A #lukyhotřída #1.ajeskvělá

Fotografie (7)