Obrázek článku Okresní kolo Dějepisné olympiády

Naši studenti uspěli v obou kategoriích aktuálního ročníku Dějepisné olympiády.

Tématem letošního ročníku Dějepisné olympiády je Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí; od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.

V první kategorii postupili ze školního kola do okresního tři žáci třídy 1. E: Tomáš Kotrady, Václav Vanduch a Anna Fildánová. V silné konkurenci základních škol a víceletých gymnázií výborně uspěli, Tomáš se umístil na 2. místě a Václav na 6. místě, oba postupují do krajského kola.

Okresní kolo pro druhou kategorii Dějepisné olympády organizovala naše škola. Uskutečnilo se v pondělí 15. ledna 2024 a zúčastnilo se jej 15 žáků z 5 středních škol vsetínského okresu. Naši školu v něm reprezentovala trojice nejlepších řešitelů školní kola, kterými se stali Dominik Mičulka (4. E), Vojtěch Dorotík (4. E) a Dalibor Pobořil (2. B). První místo získal Jaroslav Mandula z Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm, na druhém místě skončil náš Dominik Mičulka a 3. místo patří Elišce Záhořákové z Masarykova gymnázia Vsetín.

Finanční prostředky na úhradu nákladů spojených s organizací okresního kola II. kategorie Dějepisné olympády poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Děkuji soutěžícím za účast a zájem o dějiny a postupujícím přeji úspěch v krajském kole!

Filip Dřímal