
Výlet do Olomouce třídy 2. E
13. 6. 2025 Článek publikován 13. 6. 2025
Také tento školní rok se naši žáci zúčastnili souboru exkurzí pořádaných nemocnicí ve Vsetíně. Vsetínská nemocnice už několik let pořádá pro motivované žáky třetích ročníků tzv. Valašský medik klub. Jedná se o sérii exkurzí a přednášek na různá nemocniční pracoviště.
Začíná se personalistikou, pokračují radiodiagnostika, ARO, interna, ošetřovatelství, dětské, ortopedie, gynekologie, hematologie, rehabilitace, biochemie, chirurgie a patologická anatomie. Program je bohatý a žákům středních škol se věnují zkušení pracovníci v daných oborech.
Letošní sestava VMK byla: Hradilová Johana, Gajdušková Adéle, Konvičná Lucie, Konvičná Gabriela, Vančurová Hana, Marušáková Jolana, Matysková Karolína, Palátová Marie, Církvová Karolína a Špilková Anna.
Kromě vlastní zkušenosti a možnosti se na cokoliv zeptat je další přínosem VMK příslib umožnění praxí a kariérového poradenství v oblasti zdravotnictví. Tímto vyzývám na příští školní rok další zájemce z budoucích tříd 3.A, 3.B a 5.E, aby se mi později na výzvu přihlásili a společně jsme pak zorganizovali VMK 25/26!
Za GFPVM Pavel Daniš