Naši žáci opět úspěšní ve fyzikální olympiádě

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky spolu s Jednotou českých matematiků a fyziků pořádalo ve školním roce 2016/2017 již 58. ročník soutěže fyzikální olympiáda (FO).

Naše gymnázium se i letošním školním roce účastnilo fyzikální olympiády v různých kategoriích.

Ze školních kol bylo nominováno do krajského kola 5 žáků v kategorii D (1. ročník čtyřletého studia) a 3 žáci v kategorie C (2. ročník čtyřletého studia). Krajské kolo proběhlo na Gymnáziu Uherské Hradiště 19. 4. 2017. Během čtyř hodin řešili soutěžící čtyři teoretické úlohy z oborů mechanika, molekulová fyzika a elektřina.

Úspěšnými řešiteli se stali tři naši žáci. Pavel Jelínek (3. E) obsadil v kategorii D třetí místo. V kategorii C se ještě lépe dařilo Filipu Koňaříkovi (2. B), který se umístil na druhé příčce, a poslední úspěšný řešitel Jan Orava (2. A) získal v téže kategorii 7. místo.

Všem studentům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme, aby se jim dařilo nejen ve škole, ale také v osobním životě.

Mgr. Jan Jašek

Fotografie (2)
Přiložené soubory (2)
Název a typ souboru
Dokument PDF Výsledková listina krajského kola 58. ročníku FO kategorie C (Zlínský kraj).pdf
Dokument PDF
40.27 kB
Dokument PDF Výsledková listina krajského kola 58. ročníku FO kategorie D (Zlínský kraj).pdf
Dokument PDF
43.15 kB