Obrázek článku Přespolní běh 2017

Terénní běžkyně GFPVM úspěšné v okrese i v kraji.

Ve středu 27. 9. 2017 proběhlo v amfiteátru zámku Kinských okresní kolo v přespolním běhu. Soutěže se zúčastnila tři družstva našeho gymnázia. Družstvo starších dívek, ve složení Anna Bajzíková (1. E), Julie Hendrychová (1. E), Marie Svozilová, Barbora Petřeková a Ema Bajčíková (2. E), svou kategorii vyhrálo a postoupilo do krajského kola.

Družstvo dorostenek, ve složení Monika Kučerová (3. B), Rozálie Kyselá (6. E), Hana Bernhardová (4. E), Tereza Hendrychová (2. A) a Dominika Chvatíková (3. A), se umístilo na druhém místě a také postoupilo do krajského kola.

Třetím týmem bylo družstvo dorostenců ve složení Jakub Straka (3. B), František Farkaš (3. A), Jonáš Vrána (1. B) a Tobiáš Skýpala (1. A). Bohužel, pro neúčast jednoho ze čtyř běžců, nemohli kluci závodit, jako tým. Soutěže se přesto s dobrou náladou a nadšením zúčastnili.

Přespolní běh pokračoval krajským kolem, které proběhlo ve čtvrtek 5. 10. 2017. Závod, se jako tradičně, uskutečnil za deštivého počasí v biatlonovém areálu na Bedlině v Bystřici pod Hostýnem.

Naše gymnázium reprezentovala dvě družstva dívek. Družstvo starších dívek, ve složení Marie Svozilová (2. E), Barbora Petřeková (2. E), Ema Bajčíková (2. E), Julie Hendrychová (1. E) a Anna Bajzíková (1. E), se v náročném a blátivém závodu umístilo na 1. místě a svou kategorii vyhrálo.

Družstvo dorostenek kategorie VI. B., ve složení Monika Kučerová (3. B), Tereza Hendrychová (2. A), Hana Bernhardová (4. E), Markéta Camfrlová (4. E) a Isabela Indruchová (4. E), i přes drobné kolize na trati zvítězilo, dívky obsadily 1. místo a postupují do republikového finále v přespolním běhu, které se uskuteční 19. 10. 2017 v Hradci Králové.

Všem běžcům gratuluji k výborným výkonům, děkuji za reprezentaci školy, dobrou náladu a týmového ducha.