Krajské kolo - pIšQworky 2015

Dvanáct nejlepších týmů Zlínského kraje přijelo v pondělí 16. 11. 2015 bojovat o postup do celostátního kola.

Turnaj probíhal na Gymnáziu Zlín Lesní čtvrť. Naši školu reprezentoval pětičlenný tým studentů ze třídy 6.E Tohle není šachový turnaj?  ve složení    Ondřej Camfrla, Šimon Skurka, Dominik Cícha, Ondřej Bača, Jan Heger.

Už cesta autobusem a potom i cestou na gymnázium byla pohodová a trochu rivalitní mezi naším družstvem a třemi družstvy z Gymnázia Vsetín. Dvanáct týmů bylo rozlosováno do 4 skupin po třech týmech. Naše družstvo si vylosovalo soupeře z Gymnázia Vsetín (MGSZŠVOŠZV 2) a Gymnázia Otrokovice (GoGo). V prvním zápase naši remizovali s týmem ze Vsetína (celkově skončil na 2. místě). S týmem GoGo prohráli a čekali na zápas mezi MGSZŠVOŠZV II a GoGo. Bohužel to nedopadlo pro náš tým dobře a tím nepostoupil do vyřazovacích bojů. Ve finále proti sobě nastoupila družstva ze Vsetínského gymnázia. Do Grandfinále v Brně postoupil tým MGSZŠVOŠZV I. Masarykovu gymnáziu  Vsetín blahopřejeme a doufáme, že budou dobře reprezentovat Zlínský kraj.

Našemu týmu děkujeme za vzornou reprezentaci a věříme, že příští rok naši školu bude nějaký tým reprezentovat (alespoň jeden).

Mgr. Jan Jašek

Fotografie (2)