Obrázek článku Jedno stříbro a tři bronzy

To je bilance našich atletů z okresních soutěží, které proběhly minulý týden na stadionu ve Valašském Meziříčí.

Nejprve se v úterý 18. září vydali na atletický ovál starší ročníky a v kvalitně obsazeném závodě okresního kola Středoškolského atletického poháru předvedli všichni závodníci velmi hodnotné výkony.

Chlapci si vedli výborně především v běžeckých disciplínách. David Juřík s přehledem zvítězil v běhu na 400 m v suverénně nejlepším čase 54,75 s, třetí v téže disciplíně skončil Jonáš Vrána v čase 56,45 s. Běhu na 1 500 m dominoval Tobiáš Skýpala (4:26,44 s), jehož podpořil dalším kvalitním výkonem (4:37,74) Petr Daniš. Kluci ztratili na první tým v soutěži lehce přes 300 bodů hlavně v technických disciplínách, v nichž nám chyběla i trocha sportovního štěstí.

6. SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín 6 441 bodů

Dívkám se dařilo také velmi dobře. Po krásném týmovém výkonu obsadily třetí místo za prvními atletkami z Kostky a druhým Gymnáziem Rožnov pod Radhoštěm. Nutno podotknout, že úroveň letošní okresní soutěže byla opravdu velmi vysoká, medailisté z obou kategorií překonali hranice 8 respektive 7 tisíc bodů, což jsme v minulých letech vídali až na krajském kole SAP. Také vysoký počet startujících týmů potěšitelně ukazuje na rostoucí zájem mladých Valachů o královnu sportu.

Oficiální výsledky SAP 2018, okresní kolo okresu Vsetín

Ve čtvrtek 20. září se pak konal Atletický čtyřboj, což je týmová soutěž ve víceboji pro mladší a starší žáky. V kategorii starších žákyň a žáků startovali nadějní atleti z 1. a 2. E. Obě družstva po velmi pěkných výkonech vybojovala bronzové medaile. Julie Hendrychová navíc mezi staršími dívkami bodovým součtem 2 460 bodů zvítězila. Za zmínku stojí především Julčin osobní rekord v hodu míčkem, který poslala její ruka do vzdálenosti 63 metrů a 40 centimetrů, nejvyšší bodový zisk přinesl Julii běh na 800 m a čas 2:26,50 s.