Republikové finále Atletického čtyřboje

Dne 11. 10. 2017 se v Kolíně konalo finále atletického čtyřboje.

Náš pětičlenný dívčí tým se po dvou vítězstvích v okresním i krajském kole probojoval až na republikové finále.

Sraz na vlakovém nádraží byl brzy ráno v pět hodin. Vyjeli jsme vlakem ještě za tmy v 5.12. Když jsme dojeli do Kolína, čekal nás ještě přestup, abychom přijeli na zastávku jménem Zastávka, která byla od stadionu, na který jsme měli dojít vzdálená jen pár set metrů. Na místě jsme se rozcvičily a následovala prezence všech týmů, jak dívčích, tak i chlapeckých. Náš tým reprezentoval Zlínský kraj. Po prezenci následoval vlastní závod. Závodilo se ve čtyřech disciplínách, a to v běhu na 60 a 800 metrů, skoku do dálky či výšky a hodu kriketovým míčkem nebo vrhu koulí. Celý závod proběhl podle plánu a následovalo slavnostní vyhlášení. Vyhlašovalo se od posledního místa až po první. Celý tým si chvilkama před vyhlášením pomyslel, že nebudeme ani v první desítce, všechny jsme se však velice mýlily. Sice jsme se nedostaly na „bednu“, ale získaly jsme krásné šesté místo ze čtrnácti týmů. Závod se tak vydařil, všichni byli spokojení a nastal čas vrátit se domů. Náš vlak z oné Zastávky měl sice deset minut zpoždění, ale další vlak jsme stihli, aniž bychom museli běžet na nástupiště. Příjemně unavené jsme dorazily domů s dobrým pocitem, že jsme se ani ve finále této soutěže nevzdaly a nebyly poslední, jak si většina z nás myslela.

Marie Hnilicová, 1. E

Všem holkám děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a předvedené výkony, které byly i přes chladné počasí velice slušné. Velkou měrou se na výborném konečném 6. místě podílela Marie Svozilová, která nakonec vyhrála celkové bodování jednotlivkyň. Žádné výkony nejsou bez tréninku, pečlivé přípravy a tvrdé práce, kterou holky perfektně zužitkovaly, přes okresní a krajské kolo se suverénně prodraly až do kola republikového a ani tam se neztratily.

Na závěr děkuji za spolupráci Markétě Heřmanové, která holky vedla v předchozích kolech a trenérce Zuzaně Hadašové, která děvčata připravuje mimo školu v rámci místního atletického oddílu.

Mgr. Jakub Holomek

Výsledky soutěže

Fotografie (5)