Obrázek článku Okresní kolo konverzační soutěže v němčině

V polovině února se na naší škole tradičně scházejí nejlepší šesťáci až deváťáci a studenti středních škol našeho okresu, aby se utkali v konverzační soutěži v němčině.

Letos přišlo a přijelo téměř 40 soutěžících z deseti škol a utkali se ve čtyřech kategoriích. Šlo nejen o prezentaci vylosovaného tématu a rozhovor s porotou, hodnotilo se i porozumění a pohotovost reakcí. Naši školu reprezentovali Daniel Záslav a Kateřina Kelárková (oba z 2. E) v kategorii nižších ročníků gymnázií a Barbora Trčková (4. E) s Jakubem Capákem (3. B) za střední školy.

Posledně jmenovaný Jakub vyhrál v konkurenci 12 studentů a 11. března 2020 bude našim zlatým řetízkem v krajském ohni. Držme mu palce!

Finanční prostředky na úhradu nákladů spojených s organizací soutěže poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Klání němčinářů každoročně štědře podporuje firma PWO Czech Republic a.s. z Valašského Meziříčí, které bych tímto chtěla velmi poděkovat.

Ing. Jana Kopřivová

 

 

Fotografie (3)