Basové G získalo stříbrné pásmo

22. 3. 2016 se konalo regionální kolo celostátní přehlídky gymnaziálních sborů v Orlové.

Pěvecký sbor Basové G se zúčastnil této přehlídky a získal krásné stříbrné pásmo v soutěžní kategorii A s povinnou skladbou Píseň pro kocoura od Bohuslava Sedláčka. Diváci a odborná porota si od našeho sboru mohli také poslechnout skladby Villanella alla Napolitana, Veni veni Emanuel, ukrajinskou píseň Ščědrik nebo jazzovou odlehčenou skladbu Nowadays. Rozmanitý repertoár si posluchači mohli užít také od pěveckých sborů Song ze Vsetína, Garrendo z Frenštátu pod Radhoštěm, Brickies z Frýdku-Místku, Pěveckého sboru Gymnázia Havířov-Město, ale i od místního pěveckého sboru Goa. Pro náš sbor je postup na 22. ročník Gymnasia Cantant do Brna velká pocta a již teď se členové do Brna těší.

Lucie Hrňová 4. E

Fotografie (1)