Obrázek článku Středoškolský atletický pohár aneb jak jsme se dostali až na republikové finále

Naše dívčí atletické družstvo se probojovalo až do republikového finále.

Po dvou letech pauzy jsme se zase konečně jako holčičí družstvo zúčastnily školních atletických závodů. První okresní kolo se konalo na našem valašskomeziříčském stadionu, kde jsme jako favoritky ve složení Ester Vančurová (4. A), Magdaléna Kajnarová (3. E), Julie Ježová (2. B), Hana Vančurová (1. A), Vendula Kociánová (4. B), Lucka Golasovská (3. A), Julie Hendrychová (6. E) a Michaela Pavelková (4. E) vyhrály. Měly jsme tedy přímý postup do krajského kola, které se konalo hned další týden v Uherském Hradišti. Doprovod nám dělalo i naše klučičí družstvo, které postoupilo taktéž.

V tomto kole nám přišla posila Kačka Kasparová (2. B). Konečný výsledek krajského kola dopadl moc krásně, a to druhým místem těsně za Holešovem. Už jsme si myslely, že jsme v letošním roce skončily, dokud nepřišla zpráva, že postupujeme do republikového finále na body. Finále se konalo v Břeclavi, kde jsme se všechny velice snažily a vybojovaly jsme krásné 11. místo z 16 zúčastněných družstev. Myslím, že velký výkon byl už ten, že jsme se dostaly až na republikové finále a získaly jsme zkušenost bojovat s těmi nejlepšími. Doufáme, že příští rok bude také tak úspěšný jako ten letošní.