Obrázek článku SPORTOVNÍ HODY NAŠEHO GYMNÁZIA POKRAČUJÍ!

Dne 25. 10. 2022 se uskutečnilo na půdě našeho gymnázia krajské kolo ve volejbale chlapců.
Naši reprezentanti obsadili sice v okresním kole třetí místo, ale měli právo se zúčastnit krajského kola coby domácí.

Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, hrálo se systémem „každý s každým“.

Na úvod naši chlapci senzačně porazili chlapce z policejní školy Holešov a rázem se zvedla jejich nálada okořeněná vidinou alespoň třetího místa v kraji. Jejich výkon se stupňoval a v následujícím utkání porazili okresního přeborníka SPŠ strojnickou! Na základě výsledků ostatních zápasů se jim naskytla nečekaná vyhlídka celý turnaj vyhrát, navíc jsme zjistili, že nám stačí uhrát proti SPŠ Zlín jeden set. Stejně to ale naší rozjeté mašině nestačilo a porazili i favority ze Zlína!

Vznikl tak obrovský úspěch v podobě postupu do republikového finále, které se koná 1. a 2. 11. 2022 v Jablonci nad Nisou!

Všichni hráči podali perfektní výkon, kdy skloubili volejbalové umění s bojovností a nadšením, a taky kolektivním pojetím hry. Proto je těžké vyzdvihnout některého hráče jako nejlepšího, všichni byli skvělí včetně chlapců, kteří seděli na lavičce a do hry se nedostali. I tak byli nedílnou součástí týmu, vytvořili výborné zázemí a atmosféru.

POŘADÍ:

1. Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

2. VPŠ a SP MV Holešov

3. SPŠS Vsetín

4. SPŠ Zlín

Proč mluvím o sportovních hodech?

Letos se sportovcům našeho gymnázia podařilo vyhrát oba turnaje na Slovensku v Šahách, atletky slavily rovněž postup do republikového finále, běžci postoupili do krajského kola v přespolním běhu, basketbalistům unikl postup do krajského kola o pověstný „vlásek“.

Všem volejbalistům gratuluji a přeji mnoho zdaru v republikovém finále!