Obrázek článku Reprezentace našeho gymnázia v krajském kole přespolního běhu

Dne 18. 10. 2022 se skupinka skvělých běžců z našeho gymnázia vydala na cestu do Bystřice pod Hostýnem, kde je čekalo krajské kolo přespolního běhu.

Avšak neobešlo se to bez komplikací, protože den předtím dva z našich nadšenců onemocněli a bylo třeba vybrat nové. Náš tým naštěstí zachránil Honza Černoch (4. B) a Matěj Farkaš (3. B). Již po příjezdu do Bystřice jsme cítili za zády silnou konkurenci z rožnovského gymnázia. Při dlouhém čekání na start náš tým prováděl analýzu trati a pozorování soupeřů. Neuniklo nám silné nasazení urostlých studentů z policejní školy Holešov, kteří byli považováni za favority. Naše analýza trati byla tak podrobná, že jsme start dokázali najít až těsně před zahájením. Naštěstí jsme všichni včas vyběhli.

Trať byla velmi dlouhá a náročná, nicméně jsme ukázali velkou „valmezáckou“ bojovnost a skončili na krásném 3. místě. Při vyhlášení výsledků jsme si od nastoupených družstev vysloužili velkolepý potlesk. Zbývající čas v Bystřici jsme zasvětili oslavám našeho úspěchu. Velký dík patří všem, kdo se letošního přespolního běhu zúčastnili: náš nejlepší běžec Vojtěch Pastrnek (4. B), kapitán Martin Holčák (6. E), dodatečně přidaní běžci Jan Černoch a Matěj Farkaš, zraněný Martin Petrů (6. E), který nám pomohl vybojovat postup do kraje, a má maličkost.

V neposlední řadě děkujeme také paní profesorce Heřmanové a Hladíkové, které nás doprovázely a motivovaly při našich výkonech.

 

Tomáš Fabík, 4.A

Fotografie (3)