Obrázek článku Krajské finále v přespolním běhu

Ve středu 12. 10. 2016 proběhlo krajské finále v přespolním běhu. Závod se uskutečnil za chladného a deštivého počasí v biatlonovém areálu na Bedlině v Bystřici pod Hostýnem.

Naše gymnázium reprezentovala dvě družstva dívek a jeden tým chlapců. Družstvo starších dívek ve složení Klára Nejezchlebová (2. E), Tereza Třetinová (2. E), Marie Svozilová (1. E), Ester Místecká (1. E), Barbora Petřeková (1. E) a Ema Bajčíková (1. E) obsadilo mezi devíti týmy krásné 5. místo.

Tým chlapců ve složení Jakub Straka (2. B), Šimon Vrána (2. B), František Farkaš (2. A) a Lukáš Petružela (4. A) obsadil v kategorii dorostenců 5. místo.

Nejúspěšnější bylo družstvo dívek ve složení Barbora Kutějová (6. E), Martina Horáková (6. E), Klára Vančurová (4. B), Rozálie Kyselá (5. E), Klára Strnadelová (5. E) a Monika Kučerová (2. B), které v kategorii dorostenek, obsadilo mezi šesti týmy výborné 2. místo.

Soutěž jednotlivců v kategorii dívek vyhrála Monika Kučerová.

Všem běžcům gratuluji k výborným výkonům, děkuji za reprezentaci školy, dobrou náladu a týmového ducha.