Internetová matematická olympiáda 2017

V úterý 28. 11. se konal 10. ročník soutěže pro týmy středoškoláků s názvem Internetová matematická olympiáda.

Do soutěže se zaregistrovalo 222 týmů ze 120 středních škol České republiky a Slovenské republiky. To znamená účast asi 1500 studentů.

Náš tým studentů 4. B Anna Vičíková, Petr Dobeš, Petra Hoffmannová, Aleš Novotný, Roman Španěl, Štěpán Trlifaj posílený o Ondřeje Hradila ze 4. A, se umístil na krásném kulatém 100. místě. Podařilo se jim získat plný počet bodů například z příkladu s logaritmy, nebo v geometricky kombinatorickém příkladu s výpočtem počtu průsečíků.

Při internetové olympiádě je povoleno používat jakékoliv zdroje na internetu, databáze, či výpočetní a grafické programy. Je jen na vás, jak za dané časové okno příklady vyřešíte a jak si zorganizujete práci v sedmičlenném týmu. Tento rok nám celý tým odmaturuje, ale doufáme, že i v nižších ročnících se najdou další slibní řešitelé.

Mgr. Zuzana Halaštová

Webové stránky Internetové matematické olympiády

Přiložené soubory (2)
Název a typ souboru
Dokument PDF Diplom pro náš tým - Internetová matematická olympiáda 2017
Dokument PDF
61.57 kB
Dokument PDF Internetová matematická olympiáda 2017 - zadání
Dokument PDF
433.08 kB