Obrázek článku TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2023

Ve dnech 15. a 16. 6. 2023 jsme měli to potěšení se opět setkat s našimi přáteli z družební školy Gymnázia Šahy.

Naši kamarádi dorazili ve čtvrtek 15. 6. 2023 v 17:00 SEČ. Po příjezdu byli ihned nasyceni skvělou večeří, která se podávala v jídelně našeho gymnázia. Následně jsme společně odjeli na ubytování, které bylo zařízeno na internátě ISŠ-COP Valašské Meziříčí. Pro studenty „zo Šiah“ pak přišli někteří naši studenti v čele s Terkou Urbánkovou a provedli je po našem krásném městě.

Vedoucí, tělocvikáři Roman Hamaliar a Šaňo Harna, byli pozváni na malé posezení, kterého se zúčastnili i někteří kolegové a také přátelé školy, kteří mají zvlášť úzké, dlouholeté vazby na družební Gymnázium Šahy. Za všechny bych si dovolil jmenovat pana Jiřího Hrdého a bývalého ředitele naší školy pana Jana Trčku.

V pátek po vydatné snídani, po které sportovci rychleji běhali, byly zahájeny turnaje.

Fotbalový turnaj se uskutečnil na venkovním hřišti ZŠ Šafaříkova. Zúčastnila se jej 4 družstva, hrálo se systémem „každý s každým“.

Zaslouženě zvítězilo družstvo Gymnázia Rožnov pod Radhoštěm, na druhém místě se umístila ISŠ Valašské Meziříčí, naši studenti obsadili třetí místo. Vše s přehledem „odpískal“ absolvent našeho gymnázia Šimon Vrána.

Reprezentovali tito borci:

Dole zleva: Jindra Vrána, Tomáš Malíř, Ondra Marek, Vašek Veselý

Nahoře zleva: Jonáš Grossmann, Vojta Zedek, Tobiáš Geryk, Filip Plesník, Kuba Kramoliš

 

Volejbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně našeho gymnázia pod vedením paní Markéty Heřmanové a paní Vilmy Hladíkové.

Systém byl podobný jako u fotbalu, představila se čtyři družstva:

Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm, Gymnázium Hranice, Gymnázium Šahy a domácí družstvo Gymnázia Valašské Meziříčí.

Zajímavostí je, že oproti minulým letům byla družstva „namixována“, kdy na hřišti musela být vždy alespoň tři děvčata.

Turnaj proběhl v pěkné atmosféře a byl i vyrovnanější než zmiňovaný fotbalový turnaj. Z celkového prvenství se mohlo radovat naše družstvo, na druhém místě se umístilo Gymnázium Rožnov, třetí místo obsadili volejbalisti z Gymnázia Hranice. Pomyslná „brambora“ připadla, stejně jako ve fotbale, družstvu Gymnázia Šahy.

Náš volejbalový tým tvořili tito studenti:

Terka Urbánková, Marta Bajčíková, Lucka Staňková, Žaneta Stodůlková, Vojta Martinek, Matěj Krutilek, David Gerla, Maxim Toman a Vašek Burian.

Celkově si myslím, že tato dvoudenní akce proběhla úspěšně, v přátelské atmosféře, a já osobně jsem velmi rád nejen za to, že tato „družba“ už trvá pěknou řádku let, ale že se toho mohu i já osobně účastnit.

Turnaj přátelství je spolufinancován Městem Valašské Meziříčí.

 

Mgr. Vojtěch Blabla

Fotografie (24)