Obrázek článku Projektové dny 2016

Závěr školního roku ve znamení odborných exkurzí, tvůrčích dílen a netradičních programů.

Projektové dny mají na naší škole již dlouholetou tradici. Žáci si mohou vybrat z velkého množství různorodých aktivit. Letos byly připraveny odborné exkurze s biologickým a geografickým zaměřením, beseda o Skotsku, prohlídka Bystřice pod Hostýnem s pátráním po německých stopách, matematické dopoledne objasňující něco málo či více z teorie her, tvorba v keramické dílně, program zaměřený na poznání života nevidomých, historické projekty o Karlu IV. a každodenním životě z období 1. světové války, program o historii železnic, hudební dopoledne, nabídka možností dobrovolnictví, výroba domácích BIO produktů a exkurze do místní firmy na zpracování plastů. Malinko více se můžete dočíst v článcích kolegů a rovněž si můžete prohlédnou fotogalerii věnovanou právě projektovým dnům.
 
Genetický workshop
V úterý 28. a ve středu 29. června se konala již tradiční akce s biologickou tématikou. V místě rodiště zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela ve Vražném se sešli všchni biologové ze třetího a pátého ročníku našeho gymnázia. Po rychlém ubytování dostali žáci pracovní listy (tedy spíš knihy) a začala první přednáška o historii genetiky. Pak žáci zamířili do muzea a hledali odpovědi na další otázky. Po obědě akci zpestřily zajímavé přednášky pana doktora Lízala z Masarykovy univerzity v Brně o využití testování DNA v praxi. Odměnou za poutavý výklad byl dlouhotrvající potlesk. Odpoledne a večer žáci pokračovali pod vedením učitelů řešením zapeklitých genetických příkladů. Mimo jiné si všichni vyzkoušeli, zda jsou či nejsou chutnači látky PTC nebo zda dokážou rolovat jazyk. Druhý den dopoledne žáky čekala problematika krevních skupin. Po dokončení všech úkolů a odevzdání vyplněných pracovních listů byla akce ukončena.
 
Genetice zdar!
 
Mgr. Pavel Daniš
 
Exkurze ve firmě WOLKO-plast, s.r.o.
V rámci projektových dnů navštívili naši žáci firmu WOLKO-plast, s.r.o., která se zaměřuje především na přesné obrábění a další zpracování výrobků ze speciálních plastů na cNC strojích a také se věnuje CAD/CAM návrhům. 
 
Mgr. Hynek Bartošek