Finále v Chebu

Dne 24. listopadu se družstvo studentů naší školy zúčastnilo mezinárodní Dějepisné soutěže gymnázií 2016. 

Letošní ročník nazvaný Od diktatury k diktatuře se zaměřil na československé dějiny v letech 1945-1948.  Náročného klání se zúčastnilo celkem 59 gymnázií z České republiky a 16 gymnázií ze Slovenské republiky. Náš tým ve složení Tomáš Dvořáček (5. E), Šimon Gilar (4. B) a Zuzana Skýpalová (4. A) se umístil na 34. místě. Na soutěži se gymnazistům z Moravy dařilo, pole vítězů s přehledem ovládl Zlínský kraj. Na prvním místě se umístilo Gymnázium Valašské Klobouky a třetí místo bralo Gymnázium Slavičín. K významným hostům soutěže patřili ministryně školství ČR Kateřina Valachová, předseda Senátu Milan Štěch, náměstkyně Ministerstva školství SR Oľga Nachtmannová, významní čeští a slovenští historici např. prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc., Doc. Jiří Pernes, PhDr. Ivan Kamenec, publicista Stanislav Motl nebo česká hokejová legenda Dominik Hašek. Z dalších zajímavých osobností to byl například také český astronom, astrofyzik a významný popularizátor vědy RNDr. Jiří Grygar. Ze soutěže jsme si odvezli nejen hromady knih, ale také spoustu vědomostí a zážitků. A jelikož dva členové z našeho týmu v letošním roce maturují, hledáme zájemce s chutí, pílí a láskou k historii pro další ročník soutěže.

Zuzana Skýpalová, 4. A

Další informace o soutěži najdete na webu Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR, facebookovém profilu soutěže a v krátké reportáži České televize.

Fotografie (5)