Obrázek článku Vrchařská koruna Valašska 2016

Šestý den po startu cyklistické soutěže již má naše škola první dva držitele VKV 2016!

Všech 20 potřebných vrcholů zdolali učitel Hynek Bartošek a pan školník Petr Masař 7. dubna a stali se 20. a 21. držitelem VKV 2016. Prvním, který pokořil dvacítku valašských kopců, byl, stejně jako loni, Svatopluk Božák, který se specializuje na dlouhé tratě. Nebyl jediný, který dokončil VKV 2016 hned druhý den, podařilo se to ještě 7 dalším bikerům.

O zážitky ze čtvrtého ročníku tohoto výjimečného podniku se s námi podělil čerstvý držitel VKV 2016 – Hynek Bartošek:

Jezdili jsme většinou ve dvojici s kolegou z práce panem školníkem Petrem Masařem, vyjeli jsme v sobotu 2. 4. 2016 přibližně 5 minut po půlnoci z Červeného Kamene na první vrchol Vršatec a během soboty a neděle jsme projeli 12 místy letošního ročníku VKV (v sobotu 8 – Vršatec, Mikolinův vrch, Filka, Vařákovy paseky, Doubrava, Vartovna, Ratibořský grúň, Pardus – asi 188 km se stoupáním 4025 m, v neděli 4 – Huštýn, Velký Javorník, Pustevny a Bílý kříž – asi 128 km se stoupáním 2220 m).  V dalších dnech jsme individuálně dle možností a pracovních či rodinných povinností ujeli další 4 vrcholy (Kelčský Javorník, Lázy, Medůvka a hrad Starý Jičín – já jsem ujel asi 103 km se stoupáním 1255 m), ve středu jsme opět společně vyjeli na Santov (asi 40 km se stoupáním 410 m) a ve čtvrtek po práci jsme vyrazili za poslední trojicí – Malý Javorník, Miloňová a vše jsme završili na Soláni (tam jsme dorazili ve čtvrtek 7. 4. 2016 v 23:32). Od Malého Javorníku nám „pěkně" pršelo, takže zpátky do Valašského Meziříčí jsme dojeli do nitky promočení a promrzlí (ten den jsme ujeli asi 110 km se stoupáním 1480 m). Hlavně v sobotu (a částečně i v neděli) jsme si sáhli hodně hluboko (téměř až na dno) našich fyzických i morálních sil.
Děkuji organizátorům za skvěle vymyšlenou a zorganizovanou příležitost k pohybu pro cyklisty bez rozdílu věku. Přidat se může kdokoli další, uzávěrka je i letos až 30. 11. 2016.
 
Ano, přidat se může kdokoli, protože pro většinu cyklistických nadšenců letošní ročník VKV teprve začíná. Naši školu čeká obhajoba loňského vítězství (o které se zasloužila především dvojice dívek ze 3. E – Helena Valentová a Andrea Vykopalová) v kategorii VKV Junior. Doufám, že jim letos pomůže více cyklogympláků a že se nám podaří uspořádat pár společných vyjížděk, které nás zavedou do krásné přírody našeho kraje.
 
Na závěr gratuluji Petru Masařovi k zisku čtvrté a Hynku Bartoškovi k zisku druhé Vrchařské koruny Valašska a věřím, že s námi vyrazí na nějaký ten cyklovýlet, i když už „mají splněno". Třeba 21. května, kdy se koná veřejná benefiční cyklovyjížďka s patronem VKV Josefem Zimovčákem.
 
Mgr. Monika Hlosková
Fotografie (1)